Šaty volte dle typu postavy

Šaty jsou velmi univerzálním kouskem oděvu a využijete je jak ve volném čase, v práci i ke slavnostním příležitostem. I když v obchodech kamenných i eshopu najdete šaty levné, šaty luxusní, těhotenské, koktejlové, společenské a celou řadu dalších, vybírejte takové, které vám padnou a budou lichotit vaší postavě.

Jak si tedy nejen letní šaty vybírat? Vždy berte ohled na svůj typ postavy a vyvarujte se kouskům oblečení, které vám nesedí. Není důvod kupovat si levné šaty, když vás škrtí nebo je máte příliš krátké.

Výhodu mají štíhlé a vysoké ženy, které na sebe mohou navléknout jakékoliv luxusní šaty i ty obyčejné z výprodeje. Nemusíte se bát kousků se zajímavým asymetrickým střihem. Silnější typy si mohou vybírat společenské šaty v retro stylu. Slušet jim budou šaty v áčkovém střihu.

Na zimu vybírejte pletené šaty, které vás zahřejí a jsou velmi elegantní. Zadeček a boky v těchto šatech dokonale vytvarujete. Musíte však vybírat vaší velikost. V menších šatech sklidíte spíše výsměch než obdiv, i kdyby byly sebekrásnější.

Na večer do společnosti vybírejte šaty koktejlové. Pokud se chystáte do opery, volte šaty s délkou pod kolena, která je žádoucí. Střih šatů, barva a materiál pak záleží na vaší volbě. Plesové šaty vybírejte tak, aby se vám v nich pohodlně pohybovalo, neměla jste je těsné.

Šaty v obchodech najdete v různých cenových relacích, materiálech a střizích. V eshopech zpravidla zakoupíte šaty s výraznou slevou oproti kamenným prodejnám. Dámské šaty lze kombinovat s botami na podpatku, balerínkami i kvalitními converskami. Navrch můžete dát kabátek či koženou bundičku. Jako doplněk zvolte vhodnou kabelku, brýle, náramek či elegantní hodinky. Záleží, k jaké příležitosti si šaty oblékáte. Důležité je, aby jste se v nich cítila uvolněně a žensky.