Jaké šaty nesmí chybět ve vašem šatníku?

Šaty plesovéDámské šaty společenskéKaždá žena, která má ráda romantický či elegantní styl nosí ráda šaty. V obchodech naleznete nepřeberné množství modelů. Vybírat můžete například dámské šaty letní, s dlouhým rukávem, krátké, dlouhé, pletené a v sezóně plesů samozřejmě plesové.

Jak si vybrat šaty na ples či do společnosti?

Plesové šaty by měly být dobře padnoucí, slušivé. Střih vždy vybírejte podle typu vaší postavy. Mladší ženy mohou vybírat elastické střihy, ženy nad 35 let by měly volit šaty s krajkovými rukávy, splývavý střih. Ženy plnoštíhlé postavy by měly volit důmyslně šité šaty, které zakryjí jejich nedostatky. Ideální je jít na nákupy s kamarádkou, která vám jistě ráda poradí.

Dámské společenské šaty se vám budou hodit na večírky, formální společenské akce i narozeninové oslavy. Mnohdy je na pozvánkách napsáno, jaký code dress je předepsaný. Ve vašem šatníku by neměly chybět klasické „malé černé“ koktejlové šaty, kterými nic nezkazíte.

Luxusní šaty vám umožní zazářit při každé příležitosti. Tomu odpovídá i jejich cena. Ženy rády nakupují šaty především v buticích ale i na internetu. Šaty zakoupené v eshopu mohou vrátit bez udání důvodů a tak pokud vám nějak nesedí, nemusíte se bát, že příjdete o peníze.

 

Jaké šaty nesmí ve vašem šatníku chybět?

V létě jistě uvítáte pohodlné letní šaty z lehounkých a savých materiálů. Šaty by vám měly sedět, nesmí nikde tlačit, být zbytečně dlouhé nebo krátké. Sháníte levné šaty? Vybírejte si v módních kolekcích, které jsou ve slevách. Na začátku léta jistě vyberete šaty, které vás zaujmou.

Na podzim vybírejte pletené šaty, které vynosíte v chladném období. Pletené šaty jsou velmi praktické a snadno se udržují.

Nezapomeňte si k šatům vybrat i vhodné boty, kabelku a další doplňky. Myslete na to, že méně je někdy více.