Black&White?

Černá a bílá, že je nudná? Omyl, kombinace je nadčasová a nikdy s ní nic nezkazíte. Černobílý outfit je trendy snad každou sezónu a letos ještě o něco víc.

Černá a bílá jsou samy o sobě velmi neutrální barvy. Každá zvlášť se dá kombinovat téměř s jakoukoli jinou barvou. Dohromady ale vytváří moderní vzhled, který je velmi žádoucí.

Černobílá kombinace je vždy efektivní. Na oblečení, na botách, na kabelkách i na módních doplňcích vždy zaujme.

Jak vše dokonale nakombinovat? Nastylizovali jsme pro vás dva skvělé looky z naší nabídky šatů. Jak se vám libí?

Vybíráte si oblečení? Pozor každá barva Vám nemusí slušet!

Víte, že znalost barevné typologie Vám pomáhá…?

  •          Správně zvolit barvy a tím dokázat omladit a osvěžit pleť
  •          Získat sebedůvěru, která Vám může pomoci i v komunikaci
  •          Koupíte jen to oblečení, které Vám skutečně sedí a co opravdu využijete
  •          Můžete dokonce ovlivňovat své okolí a způsob, jakým působíme na druhé.

 

Jarní typy působí něžným dojmem. Pleť bývá světlá až průsvitná s jemným meruňkovým nádechem. Pokud má jarní typ pihy, jsou zlatohnědé. Rty jarního typu mohou být drobně namodralého podtónu, růžové až světlounce červené. Barva očí bývá světle modrá, sytě modrá, šedomodrá, šedozelená nebo oříškové hnědá. Plavá nebo světle hnědá barva vlasů mívá zlatavé tóny.

Rada: jarní typ by si měl vlasy spíše zesvětlovat, než ztmavovat, aby zdůraznil svoji jemnost. Vyhýbat se ohnivě rudé a všem odstínům zrzavé i hnědým tónům.

Ideální barvy:  smetanová,   krémová,  nugátová, barva velbloudí srsti,  jemný tón korálově červené ,  meruňková, lososová, růžová,  mátová,  hráškově zelená, světlá tyrkysová, královská modř i barvu nebe, modré odstíny se žlutým podtónem, jemná fialová. Z šedých odstínů pouze teplá šedomodrá.  Vzory může volit jemné a květinové. Černá, ale i čistě bílá barva v oblékání by měly být dle barevné typologie pro jarní typ úplně tabu.


Letní typy se v něčem podobají typu jarnímu, jsou však „studenější“. Pro letní typ bývá nejobtížnější, aby se sám správně zvládl dle barevné typologie vyhodnotit, neboť varianty typu jsou rozličné. Pleť je velmi světlá, někdy olivová, výjimečně až tmavá. Barva vlasů bývá ve všech odstínech od světlé platinové až po tmavě hnědou. Oči bývají barvy šedé, šedomodré, šedozelené, modrozelené, tmavě modré, oříškové až tmavě hnědé.

Rada: rozhodně se vyhýbat příliš tmavým hnědým tónům vlasů,  které způsobí, že barva pleti pak vypadá neduživě a fádně. Dále nejsou vhodné všechny měděné tóny, které se nesnáší s namodralou pletí.


Ideální barvy: bílá do šeda, modrá, barvy do růžova, starorůžová, šeříková, malinová, melounová, vínová, kouřově modrá, nebesky modrá, džínová modř, modrozelená, barva smaragdu i ocelově šedá. Ze žlutých jen citrónová a vanilková. Nejtmavší barvy, které se pro letní typy hodí, jsou vínová, švestková, námořnická modř, červenohnědá s nádechem do šeda.

 

Podzimní typy se často vyznačují béžovou barvou pleti do zlatavého tónu, meruňkovou nebo slonovinovou. Pokud má pihy, pak po celém těle. Tyto ženy se špatně opalují  a rychle se na slunci spálí. Barva očí je výrazná, zářivá, jasně modrá, zelená, hnědá. Vlasy bývají plavé, hnědé nebo rusé, vždy se zlatým a rudým nádechem.

Rada: vhodné všechny plavé barvy vlasů, rudé a hnědé tóny přecházející do zlatavých a měděných tónů, například zlatooranžová, kaštanová, mrkvově oranžová

Ideální barvy: slonovina, barva přírodní vlny, zlatě rezavá, hořčicová, slunečnicově žlutá, barva přezrálé kukuřice, oranž a červeň vlčího máku, rajských jablíček, broskvová, švestková, ostružinová, všechny načervenalé odstíny modré, petrolejová, také všechny odstíny teplé hnědé, ale také hnědozelená – khaki, olivová, tmavá jedlová zeleň, slunná hrášková, rákosově zelená i barva mechu, zemité a barvy padajícího listí.

Zimní typy mají pleť namodralého podtónu,  porcelánovou nebo s podtónem olivového zabarvení.  Vlasy jsou tmavé, od tmavě hnědé, hnědočerné až po černé s namodralým odleskem, i řasy a obočí zimního typu jsou tmavé a výrazné. Barva očí převládá šedá, šedomodrá, tmavohnědá až černá, někdy ledově modrá.

Rada: Zimní typ působí výrazně a kontrastně. Líčením by se měly ženy tohoto typu pokusit svoji zajímavou kontrastnost podtrhnout, nemusí se obávat výraznějšího líčení.

Ideální barvy: Na rozdíl od ostatních barevných typů se zimní typ nemusí obávat kombinace ostře bílé s černou, rovněž tmavomodrá je dobrou volbou. Černá v kombinaci s jasnými chladnými barvami ženu zimního typu rozzáří, lichotivě působí geometrické tvary. Vyvarovat by se však tyto ženy měly „vybledlé“ zelené a odstínům hnědé (snad krom temně tmavě čokoládové). Pokud nejste zimní typ toužící po dramatičnosti v oblékání, pak můžete použít i pastelové barvy, tmavě modrou, výrazně zelenou, sytě růžovou, třešňově červenou.