Plesové šaty

Sezóna tanečních je v plném proudu, ta plesová se teprve připravuje. Chystáte se také na nákup plesových šatů? Mnoho žen neví, jaké šaty na ples obléci. Dress code velí večerní róbu.

Prosaďte svou ženskost

Nebojte se vybrat si i šaty odvážnější, s rozparky, hlubším dekoltem nebo odhalenými zády. Hezky vypadají i šaty zdobené kamínky, nejrůznější průhledné variace. Jako první obvykle vzbudí pozornost barva šatů.

Šaty dlouhé nebo krátké

Zvolíte-li si delší střih šatů, pak si dejte pozor na zvolení té správné délky. Na nákup šatů si nezapomeňte vzít boty na podpatku, aby jste si vybrali správně. Nemůže se vám pak stát, že by jste si plesové šaty roztrhla. To samé platí i u šatů s vlečkou, případně s krinolínou. Ta vám šaty nazvedne asi o 5 cm.

Mnohem jednodušší je vybírat si krátké šaty. Berte přitom ohled na tvar vašich nohou. Ne každé ženě krátké plesové šaty sluší. Moderní dress code vám dovoluje krátké šaty i na ples. Pokud si vybíráte korzetové šaty, lze je později kombinovat i s jinými kousky oblečení.

Šaty podle typu postavy

Vybrat si šaty, které padnou vaší postavě je zásadní věc. Naučte se vhodně skrývat své nedostatky. V případě potřeby se neváhejte obrátit na stylistu, který vám bude umět vybrat šaty dle typu vaší postavy. Nejčastější jsou dva typy postavy a to jablko a hruška.

Typ postavy hruška

Vaše postava se vám rozšiřuje směr od shora dolů. Máte užší hrudník a širší pas a boky. Protože je potřeba zeštíhlit spodní polovinu těla a proto se pro vás hodí šaty empírového střihu a do A. Nevybírejte si šaty s bohatou sukní, která by vám přidala na objemu.

Typ postavy jablko

Postava s větším poprsím a boky a naopak nevýrazným pasem si zaslouží šněrovací korzet a širokou sukni. Vytvoříte tak pěkný pas a siluety postavy s proporcemi. Můžete použít šaty s odhalenými rameny, s méně výrazným výstřihem a nevadí pásek nebo brož na ozdobu pasu.